• Artykuł

Zaczynają się prace nad planem zrównoważonej mobilności miejskiej (ang. SUMP – sustainable urban mobility plan), który obejmie cały Obszar Metropolitalny Warszawy. Zostaną zorganizowane trzy etapy konsultacji społecznych. Pierwsze spotkanie już 12 maja (czwartek). Prace nad SUMP potrwają do połowy 2023 roku.

• Artykuł

W ramach ursynowskiego budżetu obywatelskiego na 2023 rok Urząd Dzielnicy Ursynów merytorycznie zweryfikował 72 pomysły (pozytywnie 50, negatywnie 22). Jednostki miejskie, takie jak Zarząd Zieleni, Lasy Miejskie, Zarząd Transportu Miejskiego i Zarząd Dróg Miejskich - 21 wniosków (pozytywnie 11, negatywnie 10). W sumie do głosowania dopuszczono 61 pomysłów. Nie jest to jednak ostateczny wynik, ponieważ do 11 maja można odwołać się od negatywnego wyniku.

• Artykuł

Wystartowali! Dziesiątki tysięcy uczniów z 340 warszawskich szkół podstawowych i przedszkoli dotarło dziś na zajęcia aktywnie, w ramach kampanii Rowerowy Maj dla klimatu! Poranny ruch wpływa pozytywnie na zdrowie oraz koncentrację, a co ważne kształtuje dobre i ekologiczne nawyki transportowe.

• Artykuł

Na parkingu przy al. KEN 61 po raz kolejny spotkamy się na Ursynowskiej Garażówce w niedzielę, 8 maja w godz. 10.00-16.00. Rejestracja ruszy w piątek, 29 kwietnia. Wcześniejsze zgłoszenia nie będą przyjmowane. Liczba miejsc dla wystawców jest ograniczona i wynosi 210.

• Artykuł

Teatr Ochoty, Urząd Dzielnicy Bemowo i Muzeum Narodowe – te i inne instytucje dołączyły do grona warszawskich Miejsc Przyjaznych Seniorom. Podczas uroczystej gali w Ursynowskim Centrum Kultury "Alternatywy" otrzymały specjalne certyfikaty przyznane przez kapitułę konkursową.

• Artykuł

Urząd Dzielnicy wciąż poszukuje na Ursynowie lokalu, do którego mógłby przenieść się punkt wydawania ubrań uchodźcom z Ukrainy. Przez ostatnich kilka tygodni magazyn działał w hali dawnego MarcPolu przy ul. Dereniowej 8 udostępnionym do końca kwietnia przez SMB „Imielin”. Wobec braku lokalu zastępczego spółdzielnia zgodziła się na przedłużenie użyczenia powierzchni.

• Artykuł

W dniach 14-15 maja br. w budynku Urzędu Dzielnicy Ursynów odbędzie się Startup Shaker. Podczas wydarzenia stworzone zostaną kilkuosobowe, multidyscyplinarne zespoły, które pod okiem mentorów dopracują swój pomysł na biznes. Zapraszamy do udziału zarówno studentów i absolwentów warszawskich uczelni artystycznych, jak również osoby reprezentujące świat kultury i organizacje non-profit działające na rzecz młodych artystów.

• Artykuł

Dzisiaj, 29 kwietnia br., po blisko dwóch miesiącach, zamykamy punkt dedykowany uchodźcom z Ukrainy, w którym wszyscy potrzebujący mogli uporządkować swoje sprawy związane z zatrudnieniem. W dniach największego zainteresowania „Internet Work CAFE (Ukraine)” odwiedzało ponad sto osób dziennie, a w punkcie udzielono pomocy łącznie kilku tysiącom uchodźców. Rozwiązanie unikatowe w skali Warszawy pozwalało na skuteczną pomoc wtedy, kiedy była najbardziej potrzebna.

• Artykuł

To już dziewiąta odsłona Nocy Muzeów na Ursynowie. Odbędzie się w sobotę, 14 maja. Urząd Dzielnicy Ursynów tradycyjnie przygotował dla mieszkańców kilka atrakcji, m.in. wycieczki po Ursynowie (bez zapisów), bicie monety okolicznościowej i pokazy filmów o Ursynowie. Zaprosimy do gabinetu burmistrza Ursynowa, Roberta Kempy, a przed urzędem będzie też można obejrzeć 2 wystawy. Wszystkie atrakcje będą bezpłatne.

• Artykuł

Informujemy, że w dniu 2 maja br. oraz w godzinach rannych w dn. 4 maja br. w kasach Urzędu nie będą przyjmowane płatności dotyczące podatku od nieruchomości, rolnego, leśnego oraz opłaty skarbowej. Niedogodność jest spowodowana migracją aplikacji JSP. Istnieje możliwość dokonania opłaty we wpłatomacie, który znajduje się na terenie Urzędu lub przelewem.