• Artykuł

  Ursynowskie Centrum Sportu i Rekreacji rozpoczyna zapisy na bezpłatne zawody pływackie dla najmłodszych dzieci „FOKI NA START” – Zawody pływackie dla przedszkolaków. Dzieci, które dopiero rozpoczynają przygodę z pływaniem mają okazję sprawdzić swoje umiejętności, ale przede wszystkim wziąć udział we wspaniałej zabawie.

 • Artykuł

  W związku z wyznaczeniem przez Prezesa Rady Ministrów terminu wyborów samorządowych na dzień 7 kwietnia 2024 r., informujemy, o możliwości zgłaszania się do pracy w obwodowych komisjach wyborczych w Dzielnicy Ursynów.

 • Artykuł

  7 marca, w godz. 8.30 – 13.10, w siedzibie Urzędu Dzielnicy Ursynów, w sali im. Juliana Ursyna Niemcewicza (nr 136, I piętro) odbędzie się „Ursynowska EKO-prelekcja” pt. „Krzewy, byliny i pnącza na Ursynowie”.

 • Artykuł

  W piątek 1 marca startuje 13. sezon roweru miejskiego Veturilo. Ponad 3 tysiące rowerów, ponad 300 stacji. A ceny za wypożyczenie? Bez zmian! Pierwsze 20 minut za darmo.

 • Artykuł

  W przyszłym miesiącu na przedsiębiorczych mieszkańców dzielnicy czeka 13 spotkań o zróżnicowanej tematyce. Marzec to kolejny miesiąc funkcjonowania UrsynLab – Przedsiębiorczy Ursynów, czyli miejsca dla osób przedsiębiorczych i kreatywnych. Codziennie od 9.00 do 17.00 czeka na mieszkańców także przestrzeń coworkingowa.

 • Artykuł

  Zapraszamy po bezpłatne nasiona łąki kwietnej, które można odbierać w urzędzie (al. KEN 61) – przy informacji głównej oraz w MAL Kajakowa 12b. Jedna osoba może otrzymać do 2 torebek nasion – ilość wystarczająca na założenie łąki na powierzchni ok. 10 m2.

 • Artykuł

  W tym roku na Ursynowie będziemy celebrować święto kobiet od 7 do 11 marca. Zapraszamy na cztery dni muzycznych uczt dobranych specjalnie z myślą o Paniach. Zaczniemy od jazzu i koncertu „Piękny jest świat Louisa Armstronga”. Wisienką na torcie tegorocznych obchodów będzie romantyczny, a zarazem zabawny musical „Piękna Lucinda”. W kolejnych dniach koncert utworów Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza oraz bałkańskie rytmy w wykonaniu zespołu Čudna Banda.

 • Artykuł

  Dom Sztuki SMB „Jary” zaprasza wszystkich sąsiadów do wspólnych obchodów 40-lecia istnienia! To wyjątkowa okazja, aby razem świętować tę istotną rocznicę i cieszyć się bogatym programem artystycznym oraz kulturalnym. W czasie jubileuszu możecie wziąć udział w specjalnych pokazach filmowych, spotkaniach z gośćmi oraz przedstawieniach teatralnych. Będą to cztery dni pełne wydarzeń kulturalnych - moment integracji, wspólnego dzielenia się pasją do sztuki i tworzenia niezapomnianych wspomnień.

 • Artykuł

  Rozpoczynamy zapisy na bezpłatne zajęcia dla dzieci w Ursynowskim Centrum Kultury „Alternatywy” (przy ul. Indiry Gandhi 9) oraz w Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów (przy ul. Kajakowa 12b). Jest to realizacja projektu z budżetu obywatelskiego, na który zagłosowało 1621 osób.

 • Artykuł

  W Szkole Podstawowej nr 319 im. M. Kann odbyły się pierwsze na Ursynowie lekcje w ramach akcji „Lodówka na medal”. Prowadzący w czasie zajęć przekazali młodzieży informacje: o niemarnowaniu jedzenia, jego odpowiednim przechowywaniu oraz właściwym odżywianiu - dbając jednocześnie o planetę. To wspólne działanie Urzędu Dzielnicy Ursynów oraz Fundacji Santander.