• Artykuł

80 lat temu Niemcy rozpoczęli akcję „Reinhardt” – przedsięwzięcie, którego celem było wymordowanie ludności żydowskiej w Generalnym Gubernatorstwie. Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy” zaprasza na specjalny cykl wydarzeń „I zaczęła się Zagłada...”, będący nie tylko upamiętnieniem ofiar ludobójstwa, którego skala nie ma precedensu w dziejach ludzkości, ale także refleksją nad zmianami, jakie zachodzą w zbiorowej pamięci o minionych wydarzeniach.

• Artykuł

W związku ze znacznie zwiększoną liczbą osób ubiegających się o wydanie paszportu, prosimy przed wizytą w Punkcie Paszportowym o dokonanie opłat za wydanie paszportu na rachunek bankowy Urzędu Wojewódzkiego.

• Artykuł

Stolica otworzyła cztery konta bankowe, na które mieszkańcy miasta i pozostali zainteresowani mogą przelewać pieniądze. Wpłacone darowizny wspomogą ukraińskich uchodźców, którymi opiekuje się miasto.

• Artykuł

Warszawa zorganizowała dla osób uciekających przed wojną w Ukrainie trzy poziomy pomocy medycznej. Miasto przygotowało punkty doraźnej pomocy medycznej na dworcach, punkty medyczne w miejscach pobytowych, a gdy niezbędna jest hospitalizacja – uchodźca kierowany jest do szpitala.

• Artykuł

Do fali pomocy dla uchodźców z Ukrainy dołączyły również ursynowskie instytucje kultury: Dzielnicowy Ośrodek Kultury Ursynów z Miejscem Aktywności Lokalnej oraz Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy”.

• Artykuł

„Internet Work CAFE (Україна)” відкритий W środę (9 marca) w budynku Urzędu Dzielnicy Ursynów został otwarty punkt „Internet Work CAFE (Ukraine)” dedykowany uchodźcom z Ukrainy. Punkt działa w godzinach 8.00 – 16.00. To miejsce, w którym mogą uporządkować swoje sprawy związane z szeroko pojętą pracą. Dostęp do komputera z drukarką pozwala na przygotowanie CV lub dokumentów niezbędnych do podjęcia pracy, a także znalezienie niezbędnych informacji i ofert zatrudnienia. Możliwość...

• Artykuł

Do ogromnej fali pomocy dla uchodźców z Ukrainy dołączyły także ursynowskie kluby sportowe, które oferują bezpłatne treningi dla ukraińskich dzieci i młodzieży, a niektóre z nich także dla dorosłych opiekunów. Informacja będzie na bieżąco aktualizowana.

• Artykuł

Garażówki na Ursynowie cieszą się ogromną popularnością, dlatego Urząd Dzielnicy Ursynów zorganizuje w tym roku kilka wyprzedaży garażowych na parkingu przy al. KEN 61. Po raz pierwszy spotkamy się już w niedzielę, 20 marca, w godz. 10.00-16.00. Rejestracja rusza w piątek, 11 marca. Wcześniejsze zgłoszenia nie będą przyjmowane. Liczba miejsc dla wystawców jest ograniczona i wynosi 210.

• Artykuł

Od wtorku, 8 marca, do hali Tesco na Kabatach będzie można nie tylko przynosić dary dla uchodźców, ale także je odbierać. Punkt będzie działał do piątku (11 marca), w godzinach 14.00 – 20.00. W tym punkcie zbieramy nową odzież oraz podstawowe artykuły higieniczne. Wydłużamy działalność punktu! Będzie działał także w weekend 12 i 13 marca w godz. 11.00-16.00.

• Artykuł

Urząd Dzielnicy Ursynów informuje, że od poniedziałku, 7 marca 2022 r. wejście od al. KEN będzie zarezerwowane tylko dla Referatu Paszportowego. W pozostałych sprawach zapraszamy do wejść od strony parkingu i ul. I. Gandhi.