• Artykuł

Zapisy do programu FIT 45+, w ramach którego prowadzone są bezpłatne zajęcia fitness dla mieszkanek Ursynowa cieszyły się dużym zainteresowaniem, w części grup trzeba było przeprowadzić losowanie. W kilku pozostałych są jednak jeszcze wolne miejsca.

• Artykuł

Międzypokoleniowe zabawy na świeżym powietrzu cieszą się na Ursynowie ogromną popularnością. Dlatego z ogromną przyjemnością zaprosiliśmy Państwa na cykl czterech potańcówek z okazji 45-lecia dzielnicy.

• Artykuł

W najbliższą niedzielę – 11 września 2022 r. o godz. 11.00 Onkobieg ruszy wyznaczoną trasą przy Narodowym Instytucie Onkologii na Ursynowie. Uczestnicy biegną w geście solidarności z pacjentami w trakcie terapii onkologicznych i ich bliskimi.

• Artykuł

Zapraszamy na wyjątkowo energetyczny koncert wokalistki Bryska. Odbędzie się w sobotę, 17 września, o godz. 19.00 na terenie przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów (al. KEN 61). Wstęp jest wolny. Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu Inauguracja Roku Kulturalnego 2022/2023.

• Artykuł

We wrześniu ruszył nabór wniosków o dotacje dla wybranych inwestycji ekologicznych w 2023 r. Warszawiacy mogą ubiegać się o wsparcie finansowe na usuwanie azbestu, likwidację zbiorników bezodpływowych i tzw. małą retencję.

• Artykuł

Profilaktyczne badania lekarskie, konsultacje, wykłady i atrakcje przygotowane będą w ramach „miasteczka zdrowia”. Zapraszamy 10 września 2022 roku (sobota) na parking przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów (al. KEN 61), w godz. 11.00 – 16.00. Wydarzenie organizuje Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Warszawa-Ursynów, a finansuje Urząd Dzielnicy Ursynów.

• Artykuł

Zapraszamy na pierwszą edycję „Nasz Hip-Hop Festiwal”. Koncert odbędzie się już 9 września (piątek), o godz. 18.00, w Arenie Ursynów. Na scenie wystąpią znani artyści, mi.in. zespół Dixon37, Peja, czy Hemp Gru. Wydarzenie jest realizacją zwycięskiego projektu z Budżetu Obywatelskiego Mazowsza, autorstwa Katarzyny Anny Bornowskiej – radnej Sejmiku Województwa Mazowieckiego oraz burmistrza Ursynowa, Roberta Kempy.

• Artykuł

W związku z organizacją Ursynowskiej Garażówki w niedzielę (4 września) informujemy, że parking przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów, al. KEN 61, będzie wyłączony z użytkowania.

• Artykuł

Początek roku szkolnego to nowe wyzwania i dużo pracy zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. To wyjątkowy rok także dlatego, że w ursynowskich szkołach pozostają uczniowie z Ukrainy. Gościem podczas oficjalnych uroczystości w Szkole Podstawowej nr 303 była I sekretarz Ambasady Ukrainy oraz burmistrz Ursynowa Robert Kempa. Wszystkie pierwsze klasy, z życzeniami wielu uśmiechów, otrzymały maskotkę misia Ursynka.

• Artykuł

Co jest wspomnieniem, co rzeczywistością, a co tym co dopiero ma nadejść? Ursynoteka zaprasza na plenerowy spektakl familijny Teatru Pantomimy Mimo „Piękne nic”. Spektakl odbędzie się w niedzielę, 4️ września, o godz. 13.00, na terenie zieleni „Olkówek” przy ul. Puszczyka.