• Artykuł

Uprzejmie informyjemy, że 24 grudnia (piątek) oraz 7 stycznia (piątek) urząd będzie nieczynny. UWAGA! 24 grudnia 2021 r. czynna będzie tylko JEDNA siedziba Urzędu Stanu Cywilnego, przy ul. Andersa 5 (Śródmieście). W godzinach 8.00-14.00, w siedzibie USC przy ul. Gen. Andersa 5, będzie pełniony dyżur TYLKO dla rejestracji zgonów dla całej Warszawy. W tym dniu nie będzie można załatwić żadnych innych spraw z zakresu rejestracji stanu cywilnego.

• Artykuł

Trwa dobra passa Ursynowa w szkolnych rozgrywkach sportowych. Historyczny brązowy w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży zdobyli młodzi piłkarze ręczni z Liceum Fundacji Primus. Zostali nagrodzeni przez burmistrza Ursynowa Roberta Kempę oraz zastępcę burmistrza Piotra Zalewskiego. Gratulujemy!

• Artykuł

Zakończył się remont boisk do piłki nożnej oraz do koszykówki, znajdujących się przy ul. Puszczyka. Zakres zaplanowanych prac obejmował remont boisk trybuny i furtek oraz montaż wiat zawodniczych. Do odwołania będą udostępnione mieszkańcom bezpłatnie.

• Artykuł

Młodzi medaliści Warszawskiej Olimpiady Młodzieży i Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej zostali nagrodzeni przez burmistrza Ursynowa Robert Kempa oraz zastępcę burmistrza Piotra Zalewskiego. Spotkanie odbyło się w Urzędzie Dzielnicy Ursynów. Złote medale zdobyli bracia bliźniacy Jan i Franciszek Gorajowie oraz reprezentanci Liceum Fundacji Primus. Gratulujemy!

• Artykuł

Kartki z życzeniami od ursynowian trafiły do seniorów z Dziennego Domu Pomocy Społecznej w naszej dzielnicy. W przekazaniu kartek i życzeń uczestniczyli pomysłodawczyni akcji „Życzenia dla Seniorów” radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego Katarzyna Anna Bornowska oraz burmistrz Ursynowa Robert Kempa. Dziękujemy za udział w kolejnej odsłonie akcji!

• Artykuł

Dzielnica Ursynów otrzymała z budżetu m.st. Warszawy dodatkowe 20.000.000 zł na lata 2022-2024. Pieniądze zostaną przeznaczone na finansowanie przedsięwzięć inwestycyjnych. 18.000.000 zł trafi do budżetu dzielnicy, natomiast 2.000.000 zł do Zarządu Zieleni m.st. Warszawy na realizację parku linearnego nad POW.

• Artykuł

Początek realizacji „Programu przedsiębiorcza Warszawa – to jeden z programów wykonawczych „Strategii #Warszawa2030”. Prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski podpisał zarządzenie w tej sprawie.

• Artykuł

W związku z decyzją rządu od północy 14 grudnia rodzice mogą zapisywać dzieci w wieku od 5 do 11 lat na szczepienia przeciw COVID-19. Dzieci otrzymają szczepionkę firmy Pfizer. W miejskich punktach szczepień przygotowania do akcji ruszyły pełną parą, a szczepienia dzieci rozpoczną się w nich już od najbliższej soboty, 18 grudnia.

• Artykuł

W niedzielę, 19 grudnia zapraszamy na muzyczne przedstawienie „Choinka” w wykonaniu Teatrzyku Raz-dwa-trzyk. Zobaczymy co porabiają zimą zwierzątka i może uda się wspólnie znaleźć rozwiązanie na ich zimowe strapienia. Po koncercie odbędą się warsztaty. Start o godz. 16.00 w Domu Sztuki (ul Wiolinowa 14). Wstęp wolny.

• Artykuł

Urząd Pracy m.st. Warszawy 15 grudnia 2021 r. o godz. 10:00 organizuje webinar (z możliwością zadawania pytań) poświęcony tematyce legalizacji pracy cudzoziemców na podstawie oświadczeń.