• Artykuł

Informujemy, że w piątek, 30 grudnia br. kasy urzędu będą czynne do godziny 12.00.

• Artykuł

Ten rok był wielkim sprawdzianem dla wolontariuszy. Bez nich wiele działań związanych z pomocą uchodźcom z Ukrainy nie byłoby możliwych. 15 grudnia w Arenie Ursynów odbyła się Gala Wolontariatu - Ursynów dla Ukrainy. Podczas wydarzenia burmistrz Ursynowa Robert Kempa wręczył podziękowania grupom wolontariuszy zaangażowanym w pomoc uchodźcom.

• Artykuł

Zakończyła się dwunasta edycja akcji „Alert dla zwierząt”, czyli ursynowskiej zbiórki darów dla bezdomnych zwierząt. Dzisiaj prawie 2000 kg karmy oraz inne zebrane dary trafiły do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie.

• Artykuł

Dom Sztuki wypełni się pięknymi głosami oraz wielkim bogactwem dźwięków w ramach cyklu Tam Gdzie Gra Muzyka. Zapraszamy na koncert kolęd "Nad Betlejem jasna gwiazda", który odbędzie się w niedzielę, 18 grudnia, o godz. 16.00 w Domu Sztuki (ul. Wiolinowa 14). Po koncercie będzie można wziąć udział w warsztatach tworzenia zabawek na choinkę. Wstęp wolny.

• Artykuł

Informujemy, że do odwołania zamknięte zostało wejście do urzędu od strony al. KEN. Nie można poruszać się także po chodniku prowadzącym na parking od al. KEN, po stronie terenu zieleni. Działania podjęliśmy ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców i wszystkich odwiedzających urząd. Utrudnienia związane są ze spadającymi soplami. Przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.

• Artykuł

Do stolicy dotarła pierwsza partia węgla. Mieszkańcy, którzy wcześniej złożyli w wnioski o zakup tego paliwa, będą mogli nabyć je od samorządu w cenie 2 tys. zł za tonę. Z warszawiakami będzie kontaktować się Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania, które będzie odpowiedzialne za sprzedaż i transport.

• Artykuł

Zakończyły się największe zmagania tego sezonu. Puchar Świata Dzieci w Karate Tradycyjnym odbył się w miniony weekend w Lublinie. Zawodnicy Akademii Sportu i Karate trenujący na Ursynowie wywalczyli bardzo dobre miejsca, w tym pierwsze miejsce w Kumite zdobyła Izabela Nurzyńska. Jesteśmy dumni i gratulujemy!

• Artykuł

Motywem przewodnim konkursy było hasło „Ursynów moja dzielnica”. Wczoraj odbyła się uroczysta gala. Przyznano 3 miejsca w czterech kategoriach: 45-lecie Ursynowa, ludzie, architektura, przyroda oraz 3 wyróżnienia. Najlepsze zdjęcia wybrali także internauci podczas głosowania na Facebooku. Wystawę zwycięskich prac można oglądać w urzędzie, od strony al. KEN.

• Artykuł

Święta coraz bliżej. Mieszkańcy, którzy jeszcze nie kupili świątecznego drzewka, nadal mogą to zrobić niemal w każdej dzielnicy. A Warszawa ponownie zachęca do kupna choinki w doniczce. Po świętach można ją przesadzić do własnego ogródka lub oddać do posadzenia w warszawskim lesie.

• Artykuł

9 grudnia 2022 roku Robert Kempa, burmistrz Ursynowa, spotkał się z międzynarodową delegacją przebywająca w naszym kraju na zaproszenie Fundacji Aleksandra Kwaśniewskiego "Amicus Europae". Spotkanie odbyło się w ramach dwudniowego wydarzenia „The EU and its Eastern Neighbours Between the threat of Russia and solidarity with Ukraine”.