• Artykuł

Warszawscy uczniowie ze szkół podstawowych bezpłatnie podróżują Warszawskim Transportem Publicznym z Kartą Ucznia. Można już składać wnioski o wydanie kart dla uczniów pierwszych klas a także o przedłużenie ich ważności dla uczniów klas 4-7.

• Artykuł

Powróciły bezpłatne seanse filmowe dla dorosłych. Zapraszamy na pierwszy z nich już 17 czerwca 2021 r. (czwartek) o godz. 20.00. Będzie to film NOMADLAND (USA, 2020, reż. Chloè Zhao) – zdobywca  3 Oskarów w 2021 roku.

• Artykuł

W sobotę, w 18 punktach w całej Warszawie, będzie można dokonać samospisu w ramach trwającego Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021. W tym dodatkowym dniu pracy Delegatury Biura Administracji i Spraw Obywatelskich będą obsługiwać osoby, które do tej pory nie miały takiej możliwości.

• Artykuł

W niedzielę, 13 czerwca zapraszamy na koncert piosenek Ewy Demarczyk w wykonaniu Danuty Stankiewicz. Koncert z cyklu „Dawnych wspomnień czar” odbędzie się o godz. 18.00 w Natolińskim Ośrodku Kultury, ul. Na Uboczu 3. Wstęp na podstawie bezpłatnych kart.

• Artykuł

To będzie pierwsza taka impreza taneczna w naszej dzielnicy. Na silent disco zapraszamy razem z Ursynowskim Centrum Kultury „Alternatywy”. Potańczyć i zjeść coś dobrego będzie można w piątek, 18 czerwca, w godz. 19.00-24.00 ,na tyłach urzędu.  Wydarzenie odbędzie się oczywiście z zachowaniem obostrzeń związanych z pandemią COVID-19. Wstęp jest bezpłatny.

• Artykuł

Aktywność fizyczna każdego z nas jest ważna w życiu codziennym. Wpływa nie tylko na dobrą kondycję, ale też poprawia zdrowie i umysł. Nie bez powodu mówi się dziś o dobrostanie, na który składają się zdrowie psychiczne i sprawność fizyczna, w utrzymaniu których znaczącą rolę odgrywa stała umiarkowana aktywność fizyczna.

• Artykuł

Zapraszamy do udziału w konkursie, organizowanym przez Urząd Statystyczny w Warszawie. Konkurs adresowany jest do młodzieży z województwa mazowieckiego urodzonej w latach 2004 – 2009. Zadanie konkursowe polega na zobrazowaniu gminy, w której mieszka uczestnik Konkursu za pomocą infografiki statystycznej, używając dowolnego, darmowego programu graficznego.

• Artykuł

Warszawa otrzymała 21 tys. jednodawkowych szczepionek firmy Johnson&Johnson. Miasto po sukcesie akcji „Wpadnij na szczepienie” umożliwia teraz szczepienia przez cały tydzień bez konieczności wcześniejszego rejestrowania się i zapisów. Aby otrzymać jednodawkową szczepionkę przeciw COVID-19 wystarczy przyjść do jednego z warszawskich punktów szczepień powszechnych z dokumentem tożsamości.

• Artykuł

Warszawa to nie tylko drapacze chmur, pełne życia ulice i miejski gwar, ale także przestrzeń do relaksu oraz kontaktu z naturą. Uczestnicy konkursu „Warszawa w kwiatach i zieleni” od wielu lat udowadniają, że w metropolii można odnaleźć piękno przyrody. Zgłoszenia do 38. edycji najpiękniejszego w Polsce festiwalu zieleni i ekologii można wysyłać do 4 lipca.

• Artykuł

Sukcesem okazała się zorganizowana w miniony weekend  akcja „Flower Power - rozdajemy kwiaty za elektroodpady”. W trakcie zbiórki do recyklingu zostało przekazanych 5864 kg elektroodpadów oraz 673 kg zużytych baterii, rozdano w sumie 3000 sadzonek roślin. Wydarzenie było wspólną inicjatywą Urzędu Dzielnicy Ursynów, ASEKOL PL oraz Unibail-Rodamco-Westfield.