• Artykuł

  Przypominamy przedsiębiorcom posiadającym zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych do spożycia poza miejscem sprzedaży (sklepy), że 31 maja upływa termin płatności II raty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w 2021 roku

 • Artykuł

  Po długiej przerwie spowodowanej obostrzeniami związanymi z COVID-19, Urząd Dzielnicy Ursynów wznawia organizowanie wydarzeń dla mieszkańców, także tych najmłodszych. Zapraszamy na serię atrakcji z okazji Dnia Dziecka, które odbędą się w dniach 29 maja – 2 czerwca. A będą to m.in. spektakle i film. Wszystkie wydarzenia odbędą się oczywiście z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

 • Artykuł

  Od 8 lipca 2021 roku wracają pokazy filmów w plenerze. Możecie wybrać repertuar! Wystarczy, że weźmiecie udział w ankiecie. Na Wasze sugestie czekamy do 28 maja (piątek).

 • Artykuł

  Urząd Dzielnicy Ursynów rozpoczyna pierwsze w tym roku koszenie. Prace związane z utrzymaniem zieleni w parkach oraz na skwerach pozostających pod opieką dzielnicy rozpoczną się 26 maja (środa). Koszeniem objęte będą tereny o całkowitej powierzchni ok. 180 ha.

 • Artykuł

  W piątek, 21 maja ok. godz. 22.00 wykonawca ursynowskiego odcinka Południowej Obwodnicy Warszawy przystąpi do wymiany nawierzchni jezdni na skrzyżowaniu ulic Rosoła i Płaskowickiej.

 • Artykuł

  W niedzielę, 23 maja o godz. 12.00 odbędzie się Finał Earth Race 2021, podczas którego będzie można wygrać wiele atrakcyjnych nagród. To wyjątkowe wydarzenie, które ma na celu podnoszenie świadomości oraz edukowanie w sprawach ochrony środowiska. Finał odbędzie się w Lesie Kabackim oraz Lesie Bródnowskim.

 • Artykuł

  Już 29 maja (sobota) będzie można wcielić się w detektywa na Ursynowie. Biblioteka Publiczna im. J. U. Niemcewicza w Dzielnicy Ursynów zaprasza w godz. 12.00-15.00 młodzież w wieku 13-16 lat na Grę Miejską „Ursynowska Zawieruszka”. Rejestracja odbywa się w dniach 19-26 maja.

 • Artykuł

  Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji „Flower Power – rozdajemy kwiaty za elektroodpady”. Za zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz baterie mieszkańcy Ursynowa będą mogli otrzymać sadzonki roślin. Wydarzenie jest kontynuacją działań z lat ubiegłych, a celem jest zachęcenie ursynowian do zachowań proekologicznych. Odbędzie się ono w sobotę, 29 maja, w godzinach 10.00-15.00 na parkingu przy Centrum Ursynów (ul. Puławska 427).

 • Artykuł

  Osobom, które nie spisały się jeszcze w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021), pomogą rachmistrzowie telefoniczni. Od początku maja zacznęli dzwonić do mieszkańców z nr telefonu 22 828 88 88. Ze względu na wspólne zdrowie jest to obecnie jedyna forma pracy rachmistrzów. Warto wiedzieć wcześniej, jakich pytań się spodziewać i czy możemy prosić rachmistrza o inny termin rozmowy.

 • Artykuł

  W sobotę, 15 maja, odbyła się Noc Muzeów, także na Ursynowie. Zaprosiliśmy m.in. na wirtualną interaktywną grę terenową po Ursynowie. Dzięki niej można wyjść z domu, sprawdzić swoją wiedzę i spostrzegawczość, a także dowiedzieć się wielu ciekawostek o naszej dzielnicy.