• Artykuł

  Dwie szkoły podstawowe oraz liceum w naszej dzielnicy prowadzą nauczanie dwujęzyczne. Rekrutacja do takich klas w systemie elektronicznym w szkole podstawowej rozpoczyna się 24 maja i potrwa do 8 czerwca. W liceum już się rozpoczęła 17 maja, a dokumenty należy złożyć do 31 maja.

 • Artykuł

  W ramach akcji „Zostań sponsorem drzewa na Ursynowie” posadzonych zostało 10 nowych drzew u podnóża Kopy Cwila. Fundatorami 7 klonów polnych została Fundacja „W Sercu Matki”, kolejnych 3 Kancelarii Patentowej Patpol. Bardzo dziękujemy i prosimy o więcej!

 • Artykuł

  Urząd Dzielnicy Ursynów podejmuje liczne działania związane z ochroną ursynowskich jeży. Są to zarówno aktywności dotyczące rozwiązań infrastrukturalnych, takich jak znaki, ale także akcje związane z zachęcaniem mieszkańców do zgłaszania siedlisk jeży oraz zbiórki pokarmu dla zwierząt przebywających w Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt, prowadzonym przez Lasy Miejskie.

 • Artykuł

  Uprzejmie informuję, że w związku z prowadzonymi przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych ćwiczeniami taktyczno-specjalnymi pod kryptonimem RENEGADE-SAREX-21, w dniach 17-21 maja 2021 r. planowane jest uruchomienie syren alarmowych i nadanie treningowego sygnału o zagrożeniu z powietrza tj. sygnału akustycznego modulowanego w czasie 3 min. Odwołanie alarmu nastąpi poprzez nadanie treningowego sygnału odwołania alarmu, tj. sygnału akustycznego ciągłego trwającego 3 minuty.

 • Artykuł

  Śródmieście, Białołęka, Targówek i Wawer – od dzisiaj w tych dzielnicach działają warszawskie punkty szczepień powszechnych. Są czynne cały tydzień i do wszystkich można wygodnie dojechać transportem publicznym.

 • Artykuł

  Osoby, które nie wypełniły jeszcze obowiązku udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021), powinny spodziewać się telefonu od rachmistrza. Jego tożsamość będzie można sprawdzić na kilka sposobów.

 • Artykuł

  Ursynowscy radni zwrócili się do Głównego Inspektora Transportu Drogowego o budowę Odcinkowego Pomiaru Prędkości w obu kierunkach na odcinku: od węzła Puławska do węzła Wilanów. We wtorek, 11 maja, Rada Dzielnicy Ursynów przyjęła stanowisko w tej sprawie.

 • Artykuł

  Zarząd Dzielnicy Ursynów podjął działania, dzięki którym możliwe będzie przeznaczenie środków z Mazowieckiego Regionalnego Funduszu Pożyczkowego na termomodernizację budynków w pięciu placówkach oświatowych. Całkowita wartość nowych prac modernizacyjnych to ponad 10 mln zł. Uwzględniając środki własne Dzielnicy Ursynów wartość nakładów dla trzech ursynowskich szkół podstawowych w latach 2018 – 2023 wyniesie 22 635 730 zł. Ponadto 1 mln zł zostanie przekazany dwóm ursynowskim przedszkolom.

 • Artykuł

  Biorąc udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 przez Internet, nie tylko realizujesz obywatelski obowiązek, ale również masz szansę na spełnienie motoryzacyjnego marzenia! Główną nagrodą loterii NSP 2021 są samochody osobowe. Oprócz auta można wygrać również bony na zakupy o wartości 500 zł lub 1000 zł.

 • Artykuł

  Zaczyna się najciekawsza część konkursu o Nagrodę Architektoniczną Prezydenta m.st. Warszawy. Mieszkańcy wybiorą najlepsze stołeczne budynki, przestrzenie publiczne i wydarzenia. Warszawianki i warszawiacy zdecydują, komu przypadnie Nagroda Mieszkańców. Zachęcamy do głosowania na ursynowską perełkę w kategorii „Architektura użyteczności publicznej”, czyli kompleks szkolno – przedszkolny przy ul. Zaruby 7.