• Artykuł

Idealna rozrywka dla lubiących muzykę, śpiew i dobrą zabawę. Zapraszamy na karaoke, które odbędzie się w sobotę, 6 sierpnia 2022 roku, w godz. 16.00 – 21.00 na parkingu Dzielnicowego Ośrodka Kultury Ursynów.

• Artykuł

W ramach upamiętnienia 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego 1 sierpnia o godzinie 17:00 na 60 sekund uruchomione zostaną syreny alarmowe.

• Artykuł

26 i 28 lipca w Ursynowskim Centrum Kultury ,,Alternatywy" rozdano 1175 kart pomocowych master card Sodexo, o wartości 500 zł każda. Dzieci mogły korzystać z atrakcji w postaci zjeżdżalni i syntetycznego lodowiska oraz obejrzeć bajki w budynku „Alternatyw”. Na miejscu był także beczkowóz z wodą dla oczekujących.

• Artykuł

Z okazji jubileuszu stulecia Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie Sejm RP ustanowił rok 2022 Rokiem Marii Grzegorzewskiej. Z tej okazji Urząd Dzielnicy Ursynów przygotował wystawę plenerową poświęconą Marii Grzegorzewskiej. Można ją obejrzeć w galerii przy urzędzie, od strony al. KEN.

• Artykuł

„Pamięć »W« kadrze” - 4. edycja konkursu fotograficznego na najlepsze zdjęcie wykonane podczas obchodów 78. rocznicy Powstania Warszawskiego. Konkurs trwa od 22 lipca do 7 sierpnia.

• Artykuł

W ramach obchodów 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego zapraszamy na wyjątkowe, powstańcze warsztaty malarskie. Odbędą się już w najbliższą niedzielę, 31 lipca, w godz. 11.00-16.00. Wstęp na warsztaty jest bezpłatny.

• Artykuł

Mistrzostwa Polski MTB, rozgrywane w Boguszowie-Gorcach, zakończyły się wielkim sukcesem zawodników Warszawskiego Klubu Kolarskiego, od lat związanego z Ursynowem. W prestiżowej konkurencji sztafet drużynowych (składającej się z czterech zawodników: kobiety, juniora, młodzieżowca i zawodnika elity) pierwszy raz w historii zawodnicy WKK zdobyli złoty medal. I to nie ostatni na tych mistrzostwach. Gratulujemy!

• Artykuł

Lato to czas wzmożonego zapotrzebowania na krew. W najbliższą sobotę, 30 lipca, w godz. 9.00 - 14.00 zapraszamy na kolejną zbiórkę krwi organizowaną przez Klub Honorowych Dawców Krwi „Krewki Ursynów” przy wsparciu Urzędu Dzielnicy Ursynów. Obecnie w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie brakuje szczególnie krwi z grup ARh+ i 0Rh-. Dlatego „Wszystkie ręce na pokład!”

• Artykuł

Dołącz i rozwijaj się z Centrum Aktywnej Rehabilitacji Avalon Active, który startuje z nowym projektem “Droga do Aktywności”. Idea projektu polega na tym, aby osoby z niepełnosprawnością uzyskiwały jak największą niezależność w życiu codziennym, a w efekcie - aby wierzyły w siebie.

• Artykuł

Urząd Dzielnicy Ursynów organizuje obchody 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Jak co roku, 1 sierpnia, na maszt wciągnięte zostaną powstańcze flagi, a po Godzinie „W” przy urzędzie, od strony al. KEN, zapraszamy do wspólnego śpiewania pieśni powstańczych. Na miejscu dostępne będą śpiewniki oraz do pobrania poniżej.