• Artykuł

  1 grudnia 2023 roku rozpoczynamy 11. edycję budżetu obywatelskiego. Pomysły będzie można zgłaszać do 25 stycznia. Na ich realizację w 2025 roku przeznaczymy ponad 6 mln zł. Dzięki budżetowi obywatelskiemu każdy może mieć wpływ na to jak zmieni się najbliższe otoczenie.

 • Artykuł

  Znamy wyniki głosowania w 10. edycji budżetu obywatelskiego. W tym roku do podziału było 6 mln zł. Ponad połowa zostanie przeznaczona na zieleń miejską. W sumie 21 projektów na Ursynowie zrealizujemy w 2024 roku.

 • Artykuł

  Ruszyły prace na budowie drugiej na Ursynowie tężni solankowej. Powstająca w Parku Lasek Brzozowy przy ul. Lanciego tężnia to realizacja projektu z budżetu obywatelskiego, na który swój głos oddało 1732 osób. Inwestycja ma być gotowa jeszcze w tym roku.

 • Artykuł

  Piękna fontanna, kwiaty i drzewa, mała architektura i stoły do gry w szachy. Przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów oraz Ursynowskim Centrum Kultury „Alternatywy” rozpoczęła się realizacja projektu z budżetu obywatelskiego. Inwestycja ma być gotowa jeszcze w tym roku. Na projekt zagłosowało 1864 osób.

 • Artykuł

  Można już głosować na pomysły mieszkańców z Budżetu Obywatelskiego 2024. Każdy, bez względu na wiek i adres może oddać swój głos do 30 czerwca. Razem wybierzmy cel na jaki przeznaczymy 6 mln zł z ursynowskiego budżetu. Wybrać można maksymalnie do 15 ursynowskich i 10 ogólnomiejskich propozycji.

Koordynator ds. budżetu obywatelskiego w Dzielnicy Ursynów