Kalendarz wydarzeń

 • Mecz na szczycie przy Dereniowej

  Plakat do wydarzenia.

  Wyjątkowo, bo już w piątek w hali na warszawskim Ursynowie mecz na szczycie grupy 2 II ligi – Metro Warszawa podejmie Spartę Grodzisk Mazowiecki. Mimo, że do końca sezonu zostało jeszcze kilka kolejek, piątkowe starcie może mocno przybliżyć jedną z drużyn do udziału w fazie play-off. Przypomnijmy, że po fazie zasadniczej do dalszych gier o I ligę awansują tylko dwa zespoły.

  źródło: ursynow.um.warszawa.pl

 • Tęskno gra poezję – Ginczanka. Koncert premierowy

  Logo Ursynowskiego Centrum Kultury

  Tęskno to projekt wokalistki, kompozytorki i autorki tekstów Joanny Longić. Jej muzykę charakteryzuje rozpoznawalne brzmienie, które łączy klasyczne instrumentarium z subtelną elektroniką i poetyckimi tekstami. Ostatnio artystka wzięła na warsztat twórczość poetki Zuzanny Ginczanki, wzbogacając liryczne teksty skrupulatnie skomponowaną muzyką wykonywaną w szerokim, dziewięcioosobowym składzie.

  źródło: ursynow.um.warszawa.pl

 • Parkrun Warszawa-Ursynów

  Na zdjęciu znajduje się grupa osób w różnym wieku ubranych w stroje przeznaczone do biegania. Stroje są wielokolorowe. Pierwszy rząd osób kuca a drugi stoi. Zdjęcie wykonano w letniej scenerii. Po środku kadru stoi pies.

  Parkrun to bezpłatne biegi na dystansie 5 km przeznaczone dla każdego bez względu na wiek czy też kondycję, organizowane w każdą sobotę o 9.00. Celem naszej inicjatywy jest promocja aktywności fizycznej w formie dogodnej dla uczestników oraz znoszenie barier w dostępie do sportu powszechnego. Dodatkowo parkrun ma na celu integrację lokalnych społeczności oraz zaangażowanie społeczne mieszkańców.

  źródło: ursynow.um.warszawa.pl

 • Dzień Babci i Dzień Dziadka w „Alternatywach”, czyli „Międzypokoleniowe taekwondo”

  Logo Ursynowskiego Centrum Kultury

  Dziadkowie od wnuków czy wnuki od dziadków? Kto od kogo czerpie więcej energii? Kto ma więcej chęci do zabawy i bardziej lubi zmęczyć się na sali? Teraz mamy okazję przekonać się o tym na zajęciach, które organizujemy z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Pobawimy się wspólnie przy muzyce, a przy okazji nauczymy podstaw samoobrony. Będzie super!

  źródło: ursynow.um.warszawa.pl

 • Warsztaty literackie w „Alternatywach”: CREATIVE WRITING

  Logo Ursynowskiego Centrum Kultury

  Zapraszamy do Ursynowskiego Centrum Kultury „Alternatywy” na warsztaty literackie prowadzone przez doświadczone reportażystki i autorki. Zajęcia rozpoczną się w styczniu i będą odbywać się w trzech grupach: Creative writing, Non-fiction i Herstory.

  źródło: ursynow.um.warszawa.pl